APTGF180H60G
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
APTGF180H60G
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 220 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP6
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.5V @ 15V, 180A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SP6
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 300 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 833 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 8.6 nF @ 25 V
Configuration : Full Bridge Inverter
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MODULE 600V 220A 833W SP6
Contact Now
IGBT Module NPT Full Bridge Inverter 600 V 220 A 833 W Chassis Mount SP6