SK-GEN4-50D-CLB-SB
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
SK-GEN4-50D-CLB-SB
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 108.00mm W x 64.80mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 5" (127.00mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel/Serial
Dot Pitch : 0.14mm W x 0.14mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 800 x 480 (WVGA)
Base Product Number : SK-GEN4
Description : DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 5" (127.00mm) 800 x 480 (WVGA)